Mogę Ci pomóc? ;)
Nie wiesz na co się zdecydować?
Szukasz dodatkowych informacji?
Sama przetestowałam mnóstwo oferowanych produktów na... własnych pociechach ;)
Zadzwoń teraz - chętnie pomogę
514-575-868

Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt Sierra Madre

48 godzin

Nowe

Przelew/ Dotpay - szybki przelew lub karta/ Pobranie

kurier już od 9 złotych

 

Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt

30 nagłych wypadków od A do Z

Książka poradnik dla rodziców

Więcej szczegółów

Oferowany towar jest nowy i wolny od wad. Jeżeli z jakiegoś powodu produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny odesłać nam produkt, a my zwrócimy pełny koszt zamówienia i dostawy. Więcej informacji o zwrotach - kliknij tu!

29,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Dziecko to żywe srebro. Żądny wrażeń i odkryć mały eksplorator świata, który wszystkiego chce dotknąć i spróbować. Ta aktywność nie raz i nie dwa doprowadzi go do mniejszego lub większego wypadku. Siniak czy drobne skaleczenie to bez mała codzienność szczególnie w przypadku małych dzieci. Niekiedy jednak nawet przy tak prozaicznej czynności jak picie czy jedzenie może dojść do wypadku, który potencjalnie może okazać się niebezpieczny dla zdrowia a nawet życia dziecka. Czy to oznacza, że rodzic musi ograniczyć dziecku swobodę, nie pozwolić na samodzielne zabawy i penetrowanie otoczenia? Czy zakazać jazdy na rowerze? A może przez lata całe karmić papkami? Nic podobnego. Zadaniem opiekuna jest zapewnienie maluchowi bezpiecznego otoczenia, przewidywanie potencjalnych zagrożeń oraz zdobycie wiedzy niezbędnej do udzielenia dziecku szybkiej pomocy w razie wypadku.


Książeczka wydawnictwa Sierra Madre, której autorem jest pan Mikołaj Łaski – ratownik, ma pomóc rodzicom, dziadkom i innym osobom opiekującym się dziećmi w podjęciu właściwych kroków, gdy wydarzy się wypadek.
Poradnik ten to pierwsza pomoc przedmedyczna w pigułce. Dzięki swej formie i bardzo klarownej przystępnej treści pomoże w opanowaniu emocji i podpowie kolejne kroki niezbędne by pomóc dziecku.


Treść podzielono na 30 rozdziałów. Każdy poświęcony innej sytuacji kryzysowej. Jest tu m. in. o tym jak powinna przebiegać pierwsza pomoc dziecku w razie:

  • zakrztuszenia,
  • złamania kości,
  • poparzenia
  • porażenia prądem
  • zatrucia.

Oddzielne rozdziały poświęcono skaleczeniom, użądleniom, gorączce, krwotokom z nosa itp. 


Opiekun szybko znajdzie tu konkretne i zrozumiałe wskazówki co robić, gdy dzieje się coś złego. Każdy problem rozpisano wręcz schematycznie i krok po kroku. Są niezbędne ilustracje. Informacje ważne zostały w odpowiedni sposób wyeksponowane. Bardzo praktyczny jest także sposób "zszycia" stron gwarantujący łatwe, szybkie przewracanie kart i zapobiegający samoczynnemu zamykaniu się książki.


Książka Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt podpowiada także jak wyposażyć apteczkę by było w niej wszystko co potrzebne gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy.


Jest to propozycja dla wszystkich osób opiekujących się dziećmi. Warto by była w każdym domu. Dzięki poręcznej i trwałej formie ten poradnik pierwszej pomocy warto mieć przy sobie także w czasie wyjazdów i podróży.


Dr Krystyna Polak – pediatra i neonatolog w Instytucje Matki i Dziecka w Warszawie, z długoletnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi i niemowlętami:


„Szczerze polecam ten poradni wszystkim, którzy mają kontakt z dziećmi. Proste i czytelne instrukcje pomogą szybko zareagować w sytuacji zagrożenia.”


Dr Jakub Sieczko – lekarz, instruktor pierwszej pomocy, pracuje w I Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i w zespołach ratownictwa medycznego:


„Ten poradnik, napisany przez instruktorów pierwszej pomocy z wieloletnim doświadczeniem, powinien być obowiązkową pozycją w biblioteczce każdego wychowawcy, nauczyciela i rodzica.”

Produkty powiązane